سایت حقوقدان وکیل دادگستری

گروه وکلای حقوقدان

روانشناس افسردگی تهران

روانشناس افسردگی

افسردگی یکی از شایع‌ترین اختلالات روانی است که به احساس غم یا تجربه‌ی بحران‌های زندگی محدود نمی‌شود و به تشخیص زودهنگام و اقدامات درمانی مناسب نیاز دارد. چنانچه افسردگي در مراحل اولیه تشخیص داده شود، فرد بسته به تجویز پزشک از طریق دریافت دارو، شرکت در جلسات روان‌درمانی یا حتی تغییرات سبک زندگی به میزان قابل‌ توجهی بهبود خواهد یافت. اما اگر هیچ اقدامی جهت مداوای افسردگي انجام نپذیرد، می‌تواند پیامدهای فاجعه‌باری را نه تنها برای خود فرد بلکه برای همه‌ی اعضای خانواده رقم بزند.( عنوان :روانشناس افسردگی تهران،روانشناس افسردگی مهسا کاشفی)

بررسی وضعیت افسردگی در افراد

برخی افراد در طول زندگی شاید فقط یک‌بار به افسرگي دچار شوند، در حالی‌که افسردگی برای بسیاری دیگر یک وضعیت تکرارشونده است. هر دوره‌ی افسردگي در صورت عدم درمان ممکن است چند ماه تا چند سال ادامه پیدا کند. افراد مبتلا به افسردگی حاد حتی احتمال دارد به درجه‌ای از ناامیدی برسند که دست به خودکشی بزنند. این در حالی است که شناخت علائم افسردگی نقش به‌سزایی در پیشگیری از افزایش وخامت افسردگي دارد.(عنوان:روانشناس افسردگی تهران،روانشناس افسردگی مهسا کاشفی)

روانشناس افسردگی
روانشناس افسردگی

افسردگی مختص چه گروهی است؟

بهتر است بدانيم كه افسردگی مختص گروه خاصی نیست و در تمامی سنین، نژاد، اقوام و طبقات اجتماعی‌ـ‌اقتصادی بروز می‌کند. اما تجربه‌ی افسردگي در افراد مختلف متفاوت است.

شیوع افسردگی

انواع مختلفي از افسردگي وجود دارد.ميزان شيوع افسردگي در زنان بيشتر از مردان است، همچنين زنان به میزان بیشتری دارای نشانه‌های جسمانی مانند کم‌اشتهایی، اختلال خواب و خستگی همراه با درد و اضطراب نسبت به مردان هستند، این تفاوت جنسیتی بسیار کوچک‌تر از دیگر جنبه‌های افسردگی است.(عنوان :روانشناس افسردگی تهران،روانشناس افسردگی مهسا کاشفی)

Feeling blue

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

وكيل طلاق توافقي در صادقيه|وكيل طلاق در صادقيه

طلاق توافقی

فوری (10 روزه)