سایت حقوقدان وکیل دادگستری

گروه وکلای حقوقدان

بهترین وکیل دعاوی بانکی

ممکن است شما مشکل حقوقی بانکی داشته باشید و به یک وکیل متخصص در امور بانکی احتیاج داشته باشید. در اینصورت می توانید از خدمات دکتر محمد امیرنجات وکیل پایه یک دادگستری استفاده نمایید. آقای دکتر امیرنجات به مدت 9 سال به طور تخصصی در امور بانکی فعالیت دارند و ماهر و متخصص در قوانین خاص بانکی هستند.

جهت تعیین وقت با شماره 09122888366  یا 02186129208 تماس حاصل نمایید و مشاوره حقوقی بگیرید.

وکیل بانکی
وکیل بانکی

در جامعه امروز ایران ، کمتر کسی وجود دارد که با این بانک سر و کار نداشته باشد و بسیاری از افراد ممکن است در مورد چگونگی دریافت بانک و تسهیلات مختلف خود از بانک و چگونگی بازپرداخت آن سردرگم و ناامید شوند. از طرف دیگر دعاوی بانکی چنان پیچیده است که بسیاری از مردم از حقوق خود در امور بانکی بی اطلاع هستند. با توجه به گستردگی موضوعات حقوقی مالی و تفسیر مطالب حقوقی و عدم درک آن برای همه ، از طرف دیگر چون بیشتر قراردادهای بانکی بصورت یک جانبه تنظیم می شود ، نیاز به وکیل ورشکستگی بیش از پیش مورد نیاز است.

در این مقاله سعی خواهیم کرد ابتدا شما را با وکیل ورشکستگی آشنا کنیم ، سپس وظایف وکیل ورشکستگی و سرانجام انواع پرونده های ورشکستگی.

وکیل بانکی کیست ؟

وکیل بانکی  کسی است که در امور حقوقی و غیر قضایی بانک در رابطه با بانک کاملاً آگاه و آگاه باشد تا بتواند به طور موثری از حقوق موکلان خود دفاع کند.

موضوعات دعوایی که ممکن است بین یک بانک و یک شخص حقیقی یا حقوقی بوجود آید شامل مطالبه نقدی بانکی علیه شخص یا وعده علیه طرف مذکور است. در بعضی موارد ، این بانک توسط اشخاص حقیقی یا حقوقی شکایت می شود ، در این صورت وکالت ورشکستگی از بانک خود مجبور به حضور در دادگاه می شود و در برابر دادگاه پاسخگو خواهد بود. مانند تشکیل پرونده برای مطالبات تسهیلات و انجام تعهدات و وامها در مقابل بانک.

به این ترتیب ، لزوماً وكالت ورشكستگی هم توسط بانك و هم توسط اشخاص حقیقی و حقوقی مطرح می شود.

وظایف یک وکیل بانکی چیست؟
این وظیفه وكیل بانك است كه در دادگاه یا اجرای قانون برای دفاع از حقوق موکل خود در انواع دادخواستهایی كه بانك در برابر اشخاص قرار می دهد ، حاضر شود. از طرف دیگر در کلیه دادخواستهایی که توسط اشخاص حقیقی یا حقوقی علیه بانک مطرح شده است در مراحل قانونی و قضایی شرکت کنید و مطابق مقررات مربوطه از حقوق مشتری خود دفاع کنید.

تهیه اطلاعات و امور حقوقی مربوط به انواع مناقصه ها – جمع آوری و استفاده از اطلاعات مورد نیاز برای دفاع از سازمان یا شرکت در مراحل دادگاه از دیگر وظایف وکالت بانک است.

لازم به ذکر است که یک وکیل بانکی که از حقوق بانک در دادرسی های قضایی یا غیرقانونی استفاده می کند یا به دادخواستی علیه بانک پاسخ می دهد ، باید در یک قانون وکالت دارای مجوز قانونی باشد ، در آنچه که به عنوان وکالت شناخته می شود.

انواع مطالبات بانکی چیست؟
بانکی

انواع دادخواستهای بانکی که می توان به دادگستری معرفی کرد عبارتند از:

1. مطالبات وجه نقد نسبت به صدور جک ، سفته و فاکتورهای ارائه شده توسط بانک در برابر اشخاص حقیقی یا حقوقی.

2. الزام به انجام تعهدات بانک در برابر افراد. مانند دادخواست علیه افراد ، الزام به سلب مسئولیت رهن بانکی.

3- دادخواستي كه مستلزم تسويه يك سند رسمي وثيقه به نام بانك باشد.

4- دعاوی بانکی علیه اشخاص در قالب شخص ثالث یا شخص ثالث یا دعوی علیه.

5. مطالبات مربوط به اعتبار نامه یا اعتبار نامه.

انواع قراردادهای بانکی
1- قراردادهای استخدامی کارمندان بانک در قالب کار رسمی یا پیمانکاری

2- قرارداد خرید تجهیزات و ملزومات مورد نیاز بانک از اشخاص تجاری و غیرتجاری

3- قرارداد بانکی در قالب قراردادهای جعاله و مضاربه

4- قرارداد مشارکت در ساخت و ساز یا مشارکت در بخش بازرگانی – تولید و خدمات

5- وام در وثیقه اموال غیر منقول و غیر منقول در ازای پرداخت وام بانکی.

6- توافق وام که شامل ازدواج – تعمیر یا مسکن – کمک هزینه درمانی و بورس تحصیلی است.

7. قرارداد آتی که به موجب آن بانک کالاهای تولیدی مشتری را خریداری می کند ، قیمت را به صورت نقدی پرداخت می کند و کالا را در آینده تحویل می دهد.

8- توافق نامه اجاره نامه با توجه به شرایط قابل اجرا در مورد بخش های صنعت و معدن ، خدمات ، کشاورزی و ساخت و ساز.

مشاوره بانکی قبل از قرارداد
وکیل بانکی

با توجه به شرایط اقتصادی فعلی جامعه ، استفاده از تسهیلات بانکی توسط شهروندان افزایش یافته است. افراد در ازای بازپرداخت این تسهیلات ، املاک و مستغلات خود را در بانک قرار می دهند. در این راستا ، بانک ها شرایط بیش از حد ، اغلب یک طرفه را به مشتریان خود تحمیل می کنند و ضمانت عملکرد سخت و متنوعی را به مشتریان خود ارائه می دهند ، که در صورت عدم استرداد یا تأخیر در تسهیلات ، ممکن است جریمه های سنگین شود. برای مشتری واگذار شده است.

در چنین شرایطی اهمیت مشاوره پیش از بانک برای شهروندان برجسته تر می شود. با مشاوره پیش از بانکی ، افراد چشم به مزایای انواع خدمات و تسهیلات بانکی باز می کنند و آگاهی از تعهدات خود در بازپرداخت حقوق بانکی خود به گونه ای می گذارند که خدایان آینده مورد غفلت واقع نشوند. این توصیه می تواند شامل آشنایی با نوع باشد

وكيل طلاق توافقي در صادقيه|وكيل طلاق در صادقيه

طلاق توافقی

فوری (10 روزه)