سایت حقوقدان وکیل دادگستری

گروه وکلای حقوقدان

بهترین مشاور ازدواج در تهران

روانشناس آنلاین چگونه عمل می کند

مشاوره ازدواج نوعی روان درمانی برای یک زوج متاهل یا شرکای مستقر است که سعی در حل مشکلات در روابط دارد. به طور معمول ، دو نفر در جلسات مشاوره با یکدیگر برای بحث و گفتگو درمورد موضوعات خاص شرکت می کنند.

بهترین مشاور ازدواج در تهران-بهترین مشاور ازدواج تهران
بهترین مشاور ازدواج در تهران-بهترین مشاور ازدواج تهران

ب-هدف مشاوره ازدواج

مشاوره ازدواج مبتنی بر  این تحقیق است که نشان می دهد افراد و مشکلات آنها به بهترین وجه در چارچوب روابطشان اداره می شوند. مشاوران ازدواج در روان درمانی و سیستم های خانوادگی آموزش می بینند و بر درک علائم مراجع و نحوه ارتباط متقابل آنها به مشکلات در روابط متمرکز می شوند.

ج- توصیف مشاوره ازدواج

مشاوره زناشویی معمولاً یک روش درمانی کوتاه مدت است که ممکن است فقط چند جلسه طول بکشد تا مشکلات موجود در روابط را برطرف کند. به طور معمول ، مشاورین ازدواج سؤالاتی در مورد نقشها ، الگوها ، قوانین ، اهداف و باورهای زوج می پرسند. درمان اغلب از آنجا شروع می شود که زوج ، جنبه های خوب و بد رابطه را تحلیل می کنند. مشاور ازدواج سپس با زوج همکاری می کند تا به آنها کمک کند درک کنند که در اکثر موارد ، هر دو شریک در مشکلات در روابط نقش دارند. هنگامی که این درک شود ، این دو می توانند یاد بگیرند که چگونه تعامل با یکدیگر را برای حل مشکلات تغییر دهند. شرکاء ممکن است تشویق شوند که پیمانی را ببندند که در آن هر یک از شرکا رفتاری را که در تلاش برای حفظ آن است توصیف کند.

د- لزوم مشاوره ازدواج

ازدواج الزامی برای دو نفر برای کمک به یک مشاور ازدواج نیست. هرکسی که مایل به بهبود روابط خود باشد می تواند از مشکلات رفتاری ، مسائل مربوط به روابط یا اختلالات روانی یا عاطفی کمک کند. مشاوران ازدواج همچنین قبل از ازدواج  زوجین را  معالجه می کنند تا به آنها در درک مناطق احتمالی مشکل کمک کنند.

ه- نوع سوم مشاوره ازدواج

نوع سوم مشاوره ازدواج شامل درمان بعد از طلاق  است که در آن زوج های طلاق که فرزندان مشترک دارند ، برای حل اختلافات به دنبال کمک هستند. زوجین در میان طلاق متوجه می شوند که ازدواج در حین جدایی می تواند به آنها کمک کند تا در مذاکره در مورد مسائل بین فردی و حضانت کودک ، زمینه مشترک پیدا کنند.

عملکرد بهترین مشاور ازدواج در تهران

یک مشاور ازدواج برای استفاده از انواع مختلف  روشهای درمانی در کار با افراد ، زوج ها و گروه ها آموزش دیده است.
وقتی زوج به دنبال مشاوره ازدواج می روید ، باید زوجین از سابقه تحصیلی و سوابق تحصیلی مشاور ، مجامع حرفه ای  مجوز دولتی مطلع شوند و اینکه آیا فرد در معالجه انواع خاصی از مشکل را تجربه کرده است یا خیر. همچنین باید سؤالاتی در مورد هزینه ها ، پوشش بیمه ، میانگین طول مدت درمان و غیره پرسیده شود.

نتیجه استفاده از بهترین مشاور ازدواج در تهران

مشاوره ازدواج به زوجین کمک می کند تا به طور مؤثر با مشکلات برخورد کنند و می توانند از جدی شدن مشکلات کوچک جلوگیری کنند. تحقیقات نشان می دهد که مشاوره ازدواج ، در هنگام مؤثر بودن ، علاوه بر بهبود رابطه ، می تواند از نظر جسمی و همچنین سلامت روانی فرد نیز بهبود ببخشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

وكيل طلاق توافقي در صادقيه|وكيل طلاق در صادقيه

طلاق توافقی

فوری (10 روزه)