بهترین روانشناس زوج درمانی

حدود 40 درصد موارد ارجاع شده به روانشناسان، مطب‌ها و كلینیك‌های روانشناسی مشكلات زناشویی یا نیاز به زوج‌درمانی یا خانواده‌درمانی است که تعداد بسیار قابل‌توجهی است. این نوع درمان چالش بزرگی برای زوج درمانگرها یا خانواده درمانگر‌ها محسوب می شود، چرا كه زوج‌درمانی یا خانواده درمانی كار بسیار مشكلی است. از آنجا كه چنین مشكلاتی دونفره است و زوجین یا خانواده را درگیر می‌كند، بنابراین لازم است كه زوج‌درمانی یا خانواده درمانی تقریباً كوتاه‌مدت باشد، چرا كه مستلزم حضور هم‌زمان همه اعضا در جلسات می¬باشد. اگر جلسات زوج‌درمانی یا خانواده‌درمانی بیش از بیست جلسه ادامه یابد، میزان همكاری درمانی و احتمال ادامه درمان كاهش می یابد.در این زمینه نیز می توانید از خدمات بهترین روانشناس زوج درمانی-روانشناس زوجین،مهسا کاشفی بهرمند شوید.

منشا مشکلات زوجین

در بسیاری از موارد مشكلات مطرح شده دروانشناس زوج درمانی یا خانواده‌درمانی به كمبود برخی مهارت‌هایی كه لازمه حفظ ارتباط است باز می‌گردد. عدم ‌آگاهی از نیازهای احساسی و روانشناختی همسر یا مراحل رشد روانشناختی كه زوجین به مرور زمان از آن گذر می‌كنند، وظایفی كه در هر مرحله باید توسط هر یك از زوجین ایفا شوند و نیازهایی كه باید ارضا شوند، علت نارضایتی زوج ها می¬باشد. علاوه بر این در بسیاری از موارد هر یك از زوجین، با پیشینه‌ایی از افكار، ایده‌ها یا نیازها از زندگی اولیه خود وارد رابطه با همسرشان می‌شوند و این تاریخچه در یك ارتباط جدید گویی دوباره زنده می¬شود.در این زمینه نیز می توانید از خدمات بهترین روانشناس زوج درمانی-روانشناس زوجین،مهسا کاشفی بهرمند شوید.

 

مشکلات حل نشده گذشته و راه درمان آن

گاهی مشكلات و تعارض‌هایی حل نشده از زندگی گذشته در این رابطه جدید تكرار می‌شود یا ارضا شدن آنها به رابطه زوجی یا خانوادگی فعلی موكول می‌شود. در این حالت زوج دیگر احساس می‌كند كه زندگی زناشویی فعلی از حالت زنده و انگیخته خود خارج شده و تکرار گوشه‌ای از گذشته خود و همسرش شده است. این حالت منجر به بروز مشكلات زوجی، دلخوری‌ها و نارضایتی زوجی می‌شود و اكثرا هم جنبه تكراری پیدا می¬کنند.در این زمینه نیز می توانید از خدمات بهترین روانشناس زوج درمانی-روانشناس زوجین،مهسا کاشفی بهرمند شوید.

نحوه درمان مشکلات زوجین

در بسیاری از زوج‌درمانی‌ها یا خانواده درمانی‌ها با شناسایی اینگونه مشكلات در روابط فعلی، درمانگر به زوجین نشان می‌دهد كه چگونه به جای توجه به مشكلات فعلی، هر یك از زوجین با استفاده از ابزارهای قدیمی خود اقدام به بازشناسی مشكل یا حل آن می‌كنند و همین مسأله باعث تكرار مشكلات زندگی گذشته آنها در زندگی زوجی فعلی یا بروز دلسردی‌، ناامیدی، سردمزاجی، مشكلات جنسی و غیره شده است. با شناسایی‌راه‌حل‌های ناكارآمد، درمانگر به زوجین كمك می‌كند با روش های جدیدی كه یادگرفته‌اند یا نگرش‌های جدیدی كه اتخاذ كرده‌اند، راه‌های بهتری برای مشكلات زوجی یا خانوادگی خود پیدا كنند. در این زمینه نیز می توانید از خدمات بهترین روانشناس زوج درمانی-روانشناس زوجین،مهسا کاشفی بهرمند شوید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

وكيل طلاق توافقي در صادقيه|وكيل طلاق در صادقيه

طلاق توافقی

فوری (10 روزه)