سایت حقوقدان وکیل دادگستری

گروه وکلای حقوقدان

مجازات عدم تمکین مرد از زن

تطلاق توافقی

مجازات عدم تمکین مرد از زن چیست آیا برای این موضوع قانونگذار مجازاتی تعیین کرده است. یکی از مواردی که  سوال می‌شود این است که اگر مرد مرد از زن تمکین نکند آیا برای مرد هم مجازات تعیین می شود که این موضوع بحث تخصصی است و در ادامه مقاله به آن می پردازیم.

آیا مرد هم باید از زن تمکین کند

یکی از مواردی که سوال می شود این است که منظور از تمکین مرد از زن چیست در اصطلاح قانونی بحثی به نام تمکین مرد از زن نداریم .و فقط تمکین زن از مرد است یعنی زن میتواند به دادگاه درخواست است. که مرد واقعی آمیزش جنسی داشته باشد. اما اگر مرد وظایف خود از جمله آموزش جنسی یا حضور بازن در یک نقطه را انجام دهد از مصادیق عدم پرداخت نفقه محسوب می شود .و همچنین از مصادیق عسر و حرج محسوب میشود که در این صورت زن میتواند درخواست طلاق به دادگاه بدهد.

مجازات عدم تمکین مرد از زن چیست 

همانطور که گفته شد مصادیق عدم تمکین مرد از زن عدم پرداخت نفقه و همچنین عدم حضور بازن است که در هر صورت زن میتواند در صورت عدم پرداخت نفقه به صورت کیفری اقدام کنند .و اگر مرد نفقه را پرداخت نکند زن میتواند درخواست طلاق دهد و همچنین در صورتی که تمکین خاص صورت نگیرد زن میتواند به استناد این موضوع درخواست نماید از مرد طلاق بگیرد.

آیا مرد ناشزه محسوب می شود

همانطور که گفته شد ممکن است مرد نیز ناشزه محسوب شود طبق قانون زن و شوهر باید با یکدیگر حسن معاشرت داشته باشند و اگر مرد است معاشرت با زن نداشته باشد زن ناشزه محسوب می شود. و همچنین طبق قانون حمایت خانواده اگر مرد با داشتن توانایی مالی و تمکین زن نفقه او را ندهد حبس تعزیری درجه ۶ خواهد داشت. پس بنابراین همین طور نیست که فقط تمکین برای زن باشد و مردم نیز ممکن است مصادیق عدم تمکین داشته باشد ولی تمکین به اصطلاح خاص نیست.

نتیجه

جهت مشاوره با وکیل طلاق توافقی در تهران با شماره 02186128670  تماس بگیرید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

وكيل طلاق توافقي در صادقيه|وكيل طلاق در صادقيه

طلاق توافقی

فوری (10 روزه)