سایت حقوقدان وکیل دادگستری

گروه وکلای حقوقدان

دادخواست اعتراض به رای قطعی سازمان تعزیرات حکومتی

آنچه در  تنظیم دادخواست اعتراض رای تعزیرات در دیوان عدالت اداری باید بدانیم.در ابتدا باید بدانیم سازمان تعزیرات چیست؟ سازمان تعزیرات سازمانی است که یک  سری تخلفات مثل گرانفروشی کم‌فروشی تقلب قیمت گذاری و غیره برعهده این سازمان می باشد.مقاله زیر را کامل بخوانید و در قسمت نتیجه گیری از عریضه نویسی دیوان استفاده نمایید.

نمونه دادخواست اعتراض به رای قطعی سازمان تعزیرات حکومتی

در اینجا نمونه ای از دادخواست برای اعتراض به رای قطعی سازمان تعزیرات حکومتی آورده شده است و همچنین در نظر داشته باشید در هر زمان و مکان شما می توانید از خدمات مشاوره رایگان ما استفاده نمایید.

رياست محترم ديوان عدالت اداري

احتراما، به استحضار مي رساند رأي صادره از سازمان تعزيرات حكومتي به شماره ………… مورخ ………… ، مبني بر …………………………………..، با توجه به ادله و مدارك ابرازي، مغاير ……………. (قوانين و مقررات مربوط) و خارج از حدود اختيارات و صلاحيت هاي قانوني اين سازمان مندرج در قوانين مربوط مي باشد و منجر به تضييع حقوق اينجانب گرديده است. بنابر مراتب فوق، رسيدگي و صدور راي مبني بر نقض رأي صادره از سازمان تعزيرات حكومتي مورد استدعا است.

باتشكر

دانستنهای دادخواست اعتراض به رای تعزیرات در دیوان عدالت اداری

به موارد زیر حتما توجه کنید

آیا سازمان تعزیرات به جرایم رسیدگی می کند

بله فرد با توجه به جرم ارتکابی در سازمان تعزیرات محکوم می شود.

چگونه دادخواست به دیوان عدالت اداری از سازمان تعزیرات بدهیم

بهتر است در این خصوص در ابتدا از بهترین وکیل دیوان عدالت اداری ایران متخصص در زمینه تعزیرات نیز هست مشاوره حقوقی دریافت کنیم. چرا که به تعزیرات بسیار بحث پیچیده است. رسیدگی به اعتراضات کمیسیون های تعزیرات در صلاحیت دیوان عدالت  میباشد. شما ابتدا باید مدارک خود را آماده کرده و توسط یک وکیل در دیوان عدالت  شکایت کنید. و این شکایت نباید خارج از مهلت قانونی سه ماهه و شش ماهه باشند که پس از شکایت پرونده به شعبه دیوان عدالت اداری ارجاع می شود. و تبادل لوایح انجام می گیرد و در نهایت پس از صدور حکم پرونده به اجرا احکام می رود که شما می توانید از خدمات وکلای ما در این زمینه استفاده نمایید.

دادخواست در خود سازمان تعزیرات به چه صورت باید داده  شود

در سازمان تعزیرات حکومتی شما می توانید از طریق سامانه شکایت خود و مدارک خود را ارائه دهید که پس از ارائه پرونده به شعبه تعزیرات حکومتی اقدام و ارسال می گردد و در نهایت شعبه مربوطه حکم را صادر می کند. که اگر در این زمینه شما وکیل متخصص در زمینه تعزیرات داشته باشید از بالای ما در این زمینه استفاده کنید می توانید بسیاری از دعاوی خود را به بهترین نحو انجام دهید.

رسیدگی دیوان به رای سازمان تعزیرات چگونه است

در این زمینه رای وحدت رویه اردیبهشت ۱۴۰۰ وجود دارد که دیوان میتواند به همه احکام قطعی سازمان تعزیرات به غیر از قاچاق کالا و ارز رسیدگی کند که در این زمینه دیوان موضوع را تایید یا ابراهیمی نماید یا موضوع را نقض می کند.

آرای سازمان پذیرایی در چه صورتی در دیوان عدالت اداری نقض می گردد

  • اول اینکه اگر رای مخالف قوانین باشد رای در صورت اعتراض نقض می گردد

همچنین در صورتی که در رسیدگی بدوی مواردی مثل مقررات شکلی و تحقیقات مربوطه انجام گردد باز هم رای در دیوان عدالت اداری نقض می گردد.
که در هر یک از حالت های فوق استفاده از وکیل متخصص در زمینه دیوان عدالت اداری بسیار مهم است . دادخواست نیز بهتر است توسط وکیل انجام گیرد.

نتیجه گیری

جهت تنظیم دادخواست در زمینه اعتراض به رای دیوان عدالت اداری با شماره 09396176322  تماس بگیرید

 

 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *